صفحه شخصی شکوه هوشمند   
 
نام و نام خانوادگی: شکوه هوشمند
استان: اصفهان
رشته: کارشناسی عمومی
تاریخ عضویت:  1389/01/29
 روزنوشت ها    
 

 وبا به تهران رسید! بخش عمومی

7

دکتر محمود نبوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت یک مورد ابتلا به وبا در تهران و یک مورد در کرج داشته ایم که مورد کرج، یک افغانی است ولی مورد تهران، ایرانی است.
وی با اعلام اینکه نگران همه گیری بیماری در کشور نیستیم، گفت در جستجوی علت آلوده شدن بیمار تهرانی به وبا هستیم و بزودی مشخص می شود که منشاء ابتلای او چه بوده است.معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با اشاره به ابتلای 170 نفربه وبا در کشور افزود 144 نفر آنها تبعه افغانی ، یک نفر پاکستانی و 25 نفرآنان ایرانی هستند.
نبوی با عنوان این مطلب که وبا یک بیماری بومی در همه کشورهای دنیا است ،تاکید کرد علت موارد ابتلای وبا در کشور بر می گردد به اپیدمی شدن این بیماری در شمال افغانستان و بدنبال آن ورود آنها به کشورمان برای کار که در نتیجه آن وبا را با خود به ایران آورده اند.
وی با تاکید بر آمادگی تمامی دانشگاههای علوم پزشکی در کنترل و مراقبت از بیماری افزود نگران اپیدمی شدن این بیماری نیستیم ولی در عین حال تمامی اقدامات بهداشتی و درمانی به طور جدی در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد نبوی یکی از موارد انتقال وبا را مصرف صیفی جات عنوان کرد که به درستی ضد عفونی نشده اند.
معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با اعلام اینکه تاکنون 3 نفرمبتلا به وبا فوت کرده اند، گفت هر سه مورد از اتباع افغانی بوده اند. وی اظهار داشت اگر مردم بطور اصولی موارد ضد عفونی صیفی جات را انجام دهند هیچ نگرانی از بابت خوردن صیفی جات وجود ندارد. نبوی با عنوان این مطلب که آبهای شرب در کشور کلرزنی می شود، گفت بیشترین احتمال ابتلا به وبا می تواند از صیفی جاتی باشد که با فاضلابها آبیاری میشوند. معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت افزود هر سال 200 هزارآزمایش کشت اسهال در کشور انجام می شود که مواردی از آنها ابتلا به وبا رانشان می دهد. گزارشهای ما نشان می دهد، حجم ابتلای ایرانیها به وبا، امسال کمتر بوده است.

منبع مهر

دوشنبه 1 مهر 1392 ساعت 07:53  
 نظرات    
 
جلال بهرامی 11:52 دوشنبه 1 مهر 1392
0
 جلال بهرامی
خداوند بخیر کنه.....
مائده علیشاهی 23:55 دوشنبه 1 مهر 1392
0
 مائده علیشاهی
إی بابا!! واقعا خدا بخیر کنه...
ممنون از اطلاع رسانی
نیما محسون 15:58 پنجشنبه 4 مهر 1392
0
 نیما محسون
خیلی متشکرم، در خیلی از سازمانهای دولتی (تهران) اطلاعیه هائی در جهت رعایت موارد بهداشتی در سرویسها نصب نموده اند.